NAJNOWSZE PŁYTY ZESPOŁU!

CD


DVDPRZEMIENIENIE to powstała w kwietniu 1983 roku młodzieżowa grupa wokalno - instrumentalna działająca obecnie na terenie parafii św. Michała w Katowicach. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, m.in. w Czer-wińsku, Górce Klasztornej, Warsza-wie, Poznaniu, Gliwicach oraz w Ka-towicach.


CO ROBI PRZEMIENIENIE ?

Organizuje wiele koncertów muzyki religijnej, jeśli trzeba to pomaga innym. Śpiewem i muzyką ubogaca spotkania liturgiczne, a podczas koncertów przekazuje te wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie, które służą przemianie człowieka oraz środowiska w którym żyje - na lepsze.


OPRÓCZ PIOSENEK RELIGIJNYCH

wykonujemy również ze względu na skład (grupy smyczkowe, dęte i wokalne) kameralne dzieła Pergollesego, Bacha, Mozarta i Bairda. Wśród kilkuset piosenek religijnych jakie ma PRZEMIENIENIE w swoim repertuarze, znajdują się również utwory zespołów takich jak: LIVING SOUND, GEN ROSSO czy GEN VERDE.


KTO MOŻE ZOSTAĆ NASZYM CZŁONKIEM ?

Ano każdy (no, prawie każdy) kto dysponuje ciekawym, dobrym głosem i słuchem (to wokalni) względnie przebył niemowlęcy wiek rzeźbienia na którymś z instrumentów muzycznych, do tego odrobina wolnego czasu, nie tylko na towarzyskie spotkania, ale na próby, poznawanie nowych utworów, dobre chęci, zapał i humor na dobre i na złe. Po więcej informacji koniecznie sięgnij do zakładki ZAPROSZENIE


NASZ DOTYCHCZASOWY DOROBEK I OSIĄGNIĘCIA

To 9 kaset wydanych przez Edycję św. Pawła w Częstochowie oraz kompakty JESTEŚ PORANNYM ŚWIATŁEM i W KRUSZYNIE CHLEBA. Niektóre z nich jak: CHODŹ ZE MNĄ, OCZEKIWANIE, DLA NOWEGO ŚWIATA i PRZEMIENIENIE należą do najbardziej popularnych w naszym kraju, a wiele piosenek jest codziennie emitowanych przez takie rozgłośnie jak: RADIO MARYJA, ARKA, WOJCIECH, PODLASIE, JÓZEF czy RADIO KATOWICE, które również bezpośrednio transmitowało kilka koncertów naszego zespołu. Nasze piosenki można również usłyszeć na płytach DOBRA MATKO i DZIELMY SIĘ WIARĄ JAK CHLEBEM, wydanych przez Edycję św. Pawła w postaci składanki pieśni religijnych.


GDZIE BYLIŚMY, CO ROBILIŚMY ?

Wakacje spędzamy wspólnie przemierzając wzdłuż i wszerz nasz kraj, bynajmniej nie odpoczywając. W swoich wędrówkach dotarliśmy nawet za polarne koło do Norwegii i Szwecji (wspaniałą przygodę nam zgotował podczas ewangelizacyjnych koncertów w protestanckiej Skandynawii ks. Andrzej Kościókiewicz MSF), byliśmy we Włoszech i Austrii nawet we Lwowie, a kameralny skład koncertował w Niemczech i we Francji. W 1998r.
Nasz jubileusz XV-lecia uczciliśmy pielgrzymką do Ojca Św. Jana Pawła II a trzykrotne granie dla Niego oraz wspólna msza św. pozostanie w naszej pamięci na zawsze.


KOMU ZAWDZIĘCZAMY NASZE ISTNIENIE ?

Oczywiście PANU BOGU, od którego wszystko pochodzi i do NIEGO należy, gdyż ON niekiedy kieruje do nas ludzi dobrej woli, którzy doceniając nasze intencje i zamiary pomagają w trudnych chwilach. Dziękujemy Ks. proboszczowi z parafii św. Michała w Katowicach za dach nad głową, salkę do prób i spotkań, podczas których z chaosu i kakofonii niemiłosiernych dźwięków wyłania się nowy utwór.Wdzięczni jesteśmy Urzędowi Miasta Katowic za wszelkie wsparcia finansowe. Pamiętamy również o tych anonimowych instytucjach i ludziach, bez których nasza działalność nie miałaby miejsca. DZIĘKUJEMY!!!
napisz do admina


napisz do nas!!!

ZESPOL-PRZEMIENIENIE@o2.pl